Technical Consulting & Engineering

 

Ardantes Group - Nieruchomości

Profesjonalne odbiory mieszkań, domów i lokali

Odbiory mieszkań

Projektowanie wnętrz

Projekty i aranżacje wnętrz

Remonty i wykończenia mieszkań

Kompensacja mocy biernej

Green building - certyfikacja BREEAM

Zielone budownictwo

Termowizja budynków i instalacji technicznych

Badania termowizyjne

Ardantes Group jest firmą konsultingowo-usługową, która oferuje kompleksową obsługę nabywców i potencjalnych nabywców domów i mieszkań.
Usługi kierowane są do firm i do osób prywatnych.

Kompleksowa obsługa nabywców i potencjalnych nabywców domów i mieszkań

Jeżeli kupujesz lub planujesz kupić swoje wymarzone mieszkanie lub dom jednorodzinny i nie wiesz jak przeprowadzić proces zakupu aby nie stracić oszczędności swojego życia, to możemy Ci pomóc.

Świadczymy kompleksowe usługi, które pomogą Ci wybrać świadomie inwestycję, w której być może spędzisz całe swoje życie. Korzystając z naszych kompleksowych usług możesz otrzymać pomoc prawną i techniczną przy wyborze mieszkania, możesz otrzymać projekt aranżacji wnętrz z projektem wykonawczym, możesz zlecić nam prawdziwie profesjonalny odbiór techniczny lokalu od dewelopera wraz ze sprawdzeniem poprawności usunięcia zgłoszeniem usterek, możesz otrzymać usługę wykonania wszelkich prac budowlanych i wykończeniowych, montażu klimatyzacji oraz systemów inteligentnych budynków intellihome.

Pamiętaj, że Twoje mieszkanie, to najpierw Twoje marzenia, a potem to Twoje pieniądze. Jeśli źle wydasz swoje pieniądze, to nigdy nie zrealizujesz swoich marzeń o pięknym mieszkaniu. Twoje życie może stać się koszmarem, który będzie obciążonym wieloletnim kredytem. Aby uniknąć takiego scenariusza, to nie śpiesz się i dobrze przemyśl decyzję o zakupie domu lub mieszkania. Jeśli nie wiesz jak dobrze kupić mieszkanie, to skontaktuj się z nami. Jesteśmy po to by Ci pomóc.

Analiza techniczna standardów wykończenia

Jednym z bardzo istotnych aspektów umowy deweloperskiej jest analiza techniczna standardów wykończenia, których zamieszczenie w umowie jest wymogiem ustawowym.
Jeżeli wydaje Ci się, że mieszkanie musi być wybudowane zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, to jesteś w dużym błędzie. Pierwszą kwestią jest to, że w Polsce nie ma ściśle określonych przepisów, które narzucałyby deweloperowi budowanie domów i mieszkań w satysfakcjonującymi Ciebie standardzie. Dlatego abyś nie czuł się rozczarowany przy odbiorze mieszkania, to zweryfikuj, co gwarantuje Ci deweloper w tzw. standardzie wykończenia.
Czasem deweloperzy zamieszczają szczegółowy opis standardu, a czasem tylko lakoniczną informację. Czasem przeczytamy, że tynk gipsowy będzie wykonany maszynowo zgodnie z wymogami kategorii IV i będzie dwukrotnie malowany, a czasem tylko otrzymamy informację, że ściany będą otynkowane. Czasem przeczytamy, że drzwi wejściowe będą antywłamaniowe, czasem, że antywłamaniowe klasy „C”, a czasem, że drzwi będą o podwyższonej odporności na włamanie w klasie np. RC2. Czy wiesz, czym różnią się te klasy? Czy wiesz, jakie drzwi planuje zamontować deweloper w Twoim mieszkaniu?
Wielokrotnie standardy wykończenia podawane przez dewelopera zawierają szereg niedomówień. Czy wiesz, że jeżeli deweloper informuje Cię jedynie, że ściany będą otynkowane i w ogóle nie wspomina o suficie, to oznacza zazwyczaj, że otrzymasz mieszkanie bez tynku na suficie i później będziesz musiał go wykonać we własnym zakresie na własny koszt?
Takie przykłady można mnożyć. W każdej linijce tekstu może kryć się pułapka. Pamiętaj, że odpowiednio przygotowane przez dewelopera standardy wykończenia mogą generować Twoje dodatkowe koszty przy wykończeniu mieszkania na poziomie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych lub więcej. Jeżeli nie chcesz być zaskoczony przy odbiorze mieszkania, to zleć nam analizę standardów wykończenia. Zaproponujemy Ci, które zapisy powinny być zmienione w umowie, a których pozostawienie bez zmian może generować Twoje późniejsze bardzo wysokie wydatki.

Analiza projektów branżowych - elektrycznych, wod-kan, c.o. itp.

Zakup mieszkania jest zazwyczaj związany z licznymi emocjami po stronie nabywcy, które powodują, że nabywca nie dostrzega ewidentnych z góry planowanych niedoróbek lub oszczędności. Zdarza się, że deweloper przedstawia nabywcy jedynie projekt aranżacji mieszkania, na którym oprócz widniejącego obrysu ścian są zaznaczone kontury mebli, sprzętu AGD lub białego montażu w łazience. Plan taki czasem nie zawiera nawet informacji o wymiarach pomieszczeń, a jedynie informację o całkowitej powierzchni mieszkania bez szczegółowego podania metody jej obliczania. Jeżeli nie chcesz czuć się oszukany przez dewelopera, to zleć nam analizę projektu architektonicznego oraz projektów branżowych o ile deweloper w ogóle zamierza dołączyć je do umowy sprzedaży mieszkania. Podczas analizy sprawdzimy, czy projekt nie przewiduje miejscowych zaniżeń wysokości mieszkania, czy gniazda elektryczne są w wystarczającej ilości, czy projekt przewiduje wykonanie odpowiedniej ilości obwodów elektrycznych z indywidualnymi zabezpieczeniami, czy kanały wentylacyjne są logicznie umiejscowione zgodnie z przewidywaną aranżacją mieszkania, czy okna są jedno, czy dwuskrzydłowe, ile okien jest uchylnych, a ile jednie rozwieralnych, czy przewidziano zastosowanie nawiewników, a jeżeli tak to okiennych, czy ściennych itp. itd. Analiza instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wentylacji może pomóc Ci w uniknięciu rozczarowania, gdy po odbiorze okaże się, że musisz prowadzić w ścianach dodatkowe obwody do pralki w łazience, do klimatyzacji na balkonie, że podejścia centralnego ogrzewania uniemożliwiają wymianę grzejników, że zamiast wanny nie będziesz mógł zamontować brodzika z odpływem liniowym, że nie będziesz mógł wpuścić instalacji wodno-kanalizacyjnej w ścianę, a jeżeli już, to czy wkucie może zaburzyć akustykę mieszkania sąsiada, że nie będziesz mógł zamontować rozwiązań smarthome itp. itd.

Wskazanie zalecanych zmian lokatorskich, które poprawią późniejsze użytkowanie

Zazwyczaj mieszkania sprzedawane przez deweloperów nie mają najlepszych rozwiązań architektonicznych. Jest to związane z tym, że deweloperzy wielokrotnie starają się wprowadzać oszczędności na każdym możliwym kroku m.in. na zamawianych projektach aranżacji wnętrz. Stąd mieszkania na niektórych osiedlach są projektowane przez pracownie architektoniczne, które zatrudniają studentów lub młodych architektów bez jakiegokolwiek doświadczenia. Jeżeli chciałbyś, aby projektowi Twojego mieszkania przyjrzał się doświadczony architekt, który ma za sobą zrealizowane dziesiątki lub setki projektów i zaproponował Ci pomysły zmian, które mogłyby poprawić funkcjonalność mieszkania, to możesz liczyć na naszą pomoc. Za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy zaproponować Ci kilka pomysłów wprowadzenia zmian w Twoim mieszkaniu.  

Projekty architektoniczne wnętrz

Nie musisz mieć pomysłu na wykończenie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, nie musisz umieć projektować wnętrz, nie musisz znać najnowszych i najlepszych rozwiązań technicznych, a możesz zamieszkać w domu swoich marzeń. Współpracujemy z renomowanymi pracowniami architektonicznymi zajmującymi się od wielu lat tworzeniem kompleksowych projektów domów jednorodzinnych i mieszkań. Projekty nie są przygotowywane przez aranżystów, tylko przez prawdziwych dyplomowanych architektów, którzy mają szeroką wiedzę z zakresu budownictwa, instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania itd. Nie musisz się obawiać, że otrzymasz projekt niemożliwy do zrealizowania np. zakładający odpływ wody z brodzika bez zachowania należytego spadku. Jeżeli chciałbyś zamieszkać w niepowtarzalnym mieszkaniu lub domu, które będzie spełniało wszystkie Twoje wymagania, a jednocześnie będzie piękne i zapierało dech Twoim gościom, to chętnie przygotujemy odpowiedni projekt dla Ciebie. Jeżeli skontaktujesz się z nami odpowiednio wcześnie, to projekt przez nas przygotowany zdążysz przedstawić swojemu deweloperowi w celu wprowadzenia zmian lokatorskich. Jeżeli nie zdążysz z dostarczeniem projektu przed zamknięciem terminu przyjmowania zmian lokatorskich przez dewelopera, to nie musisz się martwić. Nic nie jest jeszcze stracone. Nasze doświadczone ekipy firm zajmujących się wykończeniami mieszkań mogą wprowadzić wszystkie przez nas zaprojektowane zmiany już po odbiorze mieszkania od dewelopera. Naszą dewizą jest świadczenie zadowolenia klienta. Dlatego przywiązujemy wielką wagę do tego, by spełniać wszelkie marzenia wszystkich naszych klientów, którzy powierzyli nam zaprojektowanie swoich domów i mieszkań.

Odbiór techniczny mieszkania

Odbiór mieszkania od dewelopera to jedna z najbardziej emocjonujących chwil w trakcie całego procesu zakupu mieszkania. Nie ma co się dziwić, gdyż to jest jedyna chwila w czasie, której możesz zweryfikować, czy przekazywane Ci mieszkanie zostało wybudowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami oraz zapisami umowy deweloperskiej. Musisz pamiętać, że wszystkie wady, które przeoczysz w trakcie odbioru mieszkania i nie zgłosisz ich do dewelopera, mogą później nie zostać uwzględnione i nie zostać przyjęte do usunięcia. Oczywiście nie tyczy się to wad ukrytych, których stwierdzenie nie było możliwe w trakcie odbioru. Dlatego jeżeli w mieszkaniu nie ma prądu elektrycznego i nie masz możliwości sprawdzenia działania włączników światła lub prawidłowego podłączenia gniazd elektrycznych, to deweloper będzie miał obowiązek przyjąć i usunąć wszelkie usterki, które zgłosisz po odbiorze. Natomiast jeżeli w czasie odbioru jest prąd elektryczny, a nie sprawdzisz np. czy do kuchni są doprowadzone 3 fazy 400V do zasilania elektrycznej płyty grzewczej, to później deweloper będzie mógł odmówić usunięcia usterki tłumacząc, że przerwa w przewodach mogła nastąpić wskutek działań nabywcy. Podobnie ma się z rysami na szybach. Jeśli nie zgłosisz ich w czasie odbioru, to potem dowiesz się, że zapewne powstały one z Twojej winy np. porysowałeś szyby w trakcie mycia. Podobna sytuacja ma się z ustawieniem ościeżnic drzwi wejściowych i stolarki okiennej. Jeżeli podpiszesz protokół odbioru mieszkania bez zgłaszania nienormatywnych ustawień ościeżnic (futryn, framug), a będziesz chciał to zrobić później, to deweloper najprawdopodobniej odmówi usunięcia wady twierdząc, że w czasie odbioru mogłeś stwierdzić taką wadę, a skoro jest nie zgłosiłeś to znaczy, że zaakceptowałeś jej występowanie.

Najważniejszymi sprawdzeniami, które musisz zrobić w czasie odbioru to sprawdzenia tych elementów, których błędne wykonanie będzie niemożliwe do usunięcia przez Ciebie lub Twoje ekipy remontowe. Dlatego w czasie odbioru oprócz standardowego sprawdzania ścian i sufitów musisz sprawdzić obowiązkowo:
- jakość wykonania posadzki
- ściśliwość (wytrzymałość) betonu poprzez jego zbadanie sklerometrem (młotkiem Schmidta) dedykowanym do badania elementów o grubości poniżej 100mm
- ustawienie ościeżnicy drzwi wejściowych oraz dokładności przylegania skrzydła drzwi – musisz sprawdzić, czy ościeżnica jest ustawiona pionowo we wszystkich płaszczyznach oraz czy pomiędzy skrzydłem, a ościeżnicą nie ma szczeliny pozwalającej na swobodny przedmuch powietrza i przedostawanie się hałasu z korytarza.
- Ustawienie stolarki okiennej i balkonowej – sprawdzasz wszystko jak przy drzwiach wejściowych oraz inne elementy takie jak zaczepy, listwy apu itp.
- Poprawność montażu parapetów zewnętrznych – przede wszystkim musisz sprawdzić kierunek nachylenia parapetu oraz szczelność montażu.

Dodajmy jeszcze do tego, że musisz sprawdzić grzejniki, parapety wewnętrzne, instalacje elektryczne i teletechniczne, podejścia wody użytkowej, przejrzeć mieszkanie pod kątem ewentualnych wycieków z instalacji wodno-kanalizacyjnej, przecieków z dachu. itp. itd. Z tego powodu zadbaj o to, żeby inżynier, który ma do Ciebie ma przyjść na odbiór mieszkania był odpowiednio wyposażony nie tylko w poziomnicę i kątownik budowlany, ale również w specjalistyczny sprzęt pomiarowy taki jak kamera termowizyjna, sklerometr, anemometr, dalmierz, wilgotnościomierz itp.

To wszystko oznacza, że na prawidłowy odbiór mieszkania musisz przeznaczyć sporo czasu – na mieszkanie 60m2 około 3 godzin, na mieszkanie ponad 100m2 około 5 godzin, a na dom jednorodzinny cały dzień. Niestety, ale niektórzy deweloperzy, ograniczają nabywcom czas odbioru i nie pozwalają na dokładne sprawdzenie mieszkania. Dlatego w takiej sytuacji musisz obowiązkowo zapisać w protokole, co nie zostało sprawdzone ze względu na brak czasu udzielony przez dewelopera oraz że deweloper zgadza się na przyjęcie od Ciebie usterek zgłoszonych do tych elementów w terminie późniejszym.

 

 

Copyright © Ardantes Group Marek Żabicki. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie teksty zawarte na portalu www.ardantes.pl są ograniczone prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane, publikowane i rozprowadzane w żadnej formie. Kopiowanie, przedruk tekstów zamieszczonych na łamach poratlu oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych, prasie oraz w innych formach jest dopuszczalne jedynie po otrzymaniu pisemnej zgody właściciela portalu.

 

 

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com